Společnost UPS oznámila některé změny v síti pro pozemní přepravu. Jde zejména o zrychlení služby UPS Standard v rámci celého kontinentu. To se dotkne i zákazníků z Brna, Ostravy a přilehlých oblastí při posílání zásilek do Belgie, Finska, Francie, Irska, Lucemburska, Německa, Nizozemska, Portugalska, Rakouska, Španělska, Švédska a Velké Británie.

„Přestože našimi nejrychlejšími službami budou vždy expresní služby, podařilo se nám až o dva dny zkrátit tranzitní dobu pro naše ekonomicky nejvýhodnější služby přeshraniční přepravy,” uvedl Nando Cesarone, prezident společnosti UPS pro oblast Evropy.

„UPS se zavázala do roku 2019 investovat dvě miliardy dolarů do své evropské sítě a infrastruktury. Modernizace pozemní přepravní sítě je součástí této investice a umožňuje našim českým klientům rychleji a efektivněji získat nové trhy,” pokračoval Cesarone.

Evropská asociace Ecommerce Europe odhaduje, že internetová ekonomika v Evropě poroste z 2,2 procenta evropského HDP v roce 2014 na 6,6 procenta v roce 2020. Přitom podle studie UPS zaměřené na elektronický obchod 58 procent zákazníků opouští nákupní košík ve chvíli, kdy má pocit, že doba doručení je příliš dlouhá. Kromě toho 43 procent zákazníků tvrdí, že pozdní doručení snižuje pravděpodobnost, že by si u stejného obchodníka nakoupili zboží znovu.

Související