K novým vozíkům vybaveným li-ion technologií patří i elektrický ručně vedený vysokozdvižný vozík EMD 115i/118 s nosností 1500 kg a 1800 kg, který zvládne méně náročné stohování do výšky až 1520 mm. Kompaktní a lehká baterie umožnila i změny v designu stroje. EMD 115i je tak s délkou přední části 558 mm nejkratším univerzálním vysokozdvižným vozíkem ve své třídě.

Díky tomu je vozík obratnější než tradiční ručně vedené stroje s olověnými bateriemi a stačí mu menší šířka pracovní uličky. Proto je ideální pro aplikace, kde je nedostatek prostoru, například v obchodech, v menších nakládacích prostorách nebo úzkých uličkách výrobních hal.

„Tyto vozíky rozšiřují náš sortiment univerzálních vozíků. Nové vysokozdvižné vozíky jsou vhodné jak pro přepravu a stohování, tak i pro upevnění na nákladním automobilu či pro použití v mezipatrech a ve výtazích,” vysvětluje Torsten Koenig, vedoucí prodeje skladové techniky a tvorby cen u společnosti Jungheinrich.

Díky konstrukci sloupu s průzorem a úzkému zdvihové zařízení má dobrý rozhled i obsluha malé postavy. Pomocí integrovaného zdvihu ramene kol lze uchopit dvě palety nad sebou. Odpružená, pevně spojená kola se systémem ProTracLink zajišťují dobrou stabilitu a jízdní vlastnosti i v zatáčkách. Volitelné vybavení SilentDrive poskytuje tišší chod.

310516 iv bild2 jungheinrich emd115i 01Li-ion baterie vysokozdvižného vozíku je bezúdržbová a může se rychle a snadno nabíjet v běžné zásuvce 230 V pomocí integrovaného nabíjecího přístroje. Vozík EMD může být vybaven baterií s kapacitou 40 Ah (EMD 115i) nebo 110 Ah (volitelně v EMD 118).

Baterii lze nabít na 50 procent kapacity za 30 minut a plně nabita je za 80 minut. Protože odpadá nutnost výměny baterie, uspoří se náklady nejen na druhou baterii, ale i na výměnné zařízení, nabíjecí prostory a čas potřebný na výměnu. Přitom je životnost baterie asi třikrát delší než u tradičních olověných baterií.

Volitelný dvoupalcový displej informuje obsluhu o stavu nabití baterie, provozních hodinách a případných chybových kódech. Také umožňuje výběr ze tří pojezdových programů. Pro ochranu proti neautorizovanému přístupu je možné dodat EMD115i se systémem EasyAccess pro spuštění vozíku pomocí přístupového kódu nebo karty místo klíče.

Související