V rámci nové nájemní smlouvy Sportisimo navíc prodloužilo pronájem současných prostor o rozloze 23 900 metrů čtverečních. Celkem tak řetězec v parku obsadí 58 100 metrů čtverečních.

„V současné chvíli se soustředíme na rozvoj našich aktivit na evropských trzích. Rozšířit prostory v tomto parku je součástí našeho strategického plánu, který věříme, že přispěje k posílení a růstu našeho podnikání,“ řekla ředitelka nákupu a marketingu společnosti Sportisimo Martina Kudláčková.

Sportisimo se tak postupně přestěhuje do areálu, který vznikl v roce 1997 a byl jednou z prvních staveb průmyslové zóny v Rudné. Dříve tu měly své sklady řetězce Delvita a poté Billa. Budova pak změnila majitele, prošla rekonstrukcí a nakonec ji loni od Europa Capital koupil Prologis, který ji připojil k vedlejšímu velkému průmyslovému parku, jejž získal o rok dříve.

Distribuční centrum Sportisima původně fungovalo právě v tomto areálu, postupně se rozšiřovalo a před dvěma lety si Sportisimo pronajalo ještě část nově zrekonstruované haly po Bille. K té se nyní přistaví další haly a Sportisimo v celé budově soustředí svou distribuci.

Sportisimo má 92 prodejen v Česku, 30 na Slovensku a působí také v Polsku a Rumunsku. Jeho vlastníky jsou dva podnikatelé vietnamského původu Do Hong Son a Thai Ngoc Nguyen. Už pár měsíců se ale mluví o prodeji řetězce nebo vstupu strategického partnera.

Související