Společnost Hardis Group, která poskytuje softwarové služby, si loni nechala patentovat dron pro automatickou inventarizaci zásob ve skladech. Po technologickém průzkumu se spojila se Squadrone System, společností, která se specializuje na bezpilotní drony v extrémních podmínkách. Obě firmy pak společně přišly s prototypem průmyslového dronu pro interiéry s názvem Eyesee.

Dron je vybaven senzory, které mu umožňují pohybovat se po skladu samostatně, přičemž operátor jej má pod kontrolou. Zabudovaná kamera identifikuje a zaznamenává inventarizační údaje, které se můžou přenášet do systému řízení skladu (WMS). Cílem je ušetřit čas a zvýšit produktivitu a bezpečnost procesu inventury a kontrolních operací ve skladu.

Hardis Group se nedávno dohodla se společností FM Logistic, že bude zařízení testovat v jejím skladu ve francouzském Satolas. To má ověřit schopnost systému fungovat na logistických platformách.

Nyní probíhají letové testy, jejichž součástí je mapování skladu, předávání informací o poloze, konfigurace osvětlení nebo vyzkoušení ploch, s nimiž se dron setká. V září pak mají začít dron testovat týmy FM Logistic při sběru dat a zpracování informací. Zkoušky ve skladu budou pokračovat až do konce roku 2016. Hardis Group a Squadrone System poté plánují zahájení výroby dronu Eyesee v roce 2017.

Eyesee, the inventory-taking drone

 

Související