Konference IPoCC (International Postal and e Communications Conference), která se koná pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, probíhá od roku 2006 v dvouletém cyklu a je alternací mezinárodní konference POSTPOINT, kterou organizuje Žilinská univerzita na Slovensku.

Inovací letošního ročníku bude například videokonferenční hovor se zástupci poradního a výzkumného ústavu americké pošty (United States Postal Service Office of Inspector General) a také s vedoucím sekce pro záležitosti EU nizozemské pošty (PostNL).

Naopak tradičně budou pojata témata jako regulace sektoru poštovních služeb a elektronických komunikací či nové trendy v technice a technologii poštovních služeb a elektronické komunikaci, a to formou přednášek odborníků z řad podnikatelské a akademické sféry z Česka i zahraničí.

Další tradiční téma - problematika logistiky v e-commerce - bude stejně jako minulý ročník konference řešeno formou diskuse u kulatého stolu se zástupci významných logistických operátorů a e-shopů (Česká pošta, In Time, DPD, Zásilkovna, Alza, Zoot).

Cílem konference IPoCC 2016, jejíž motto je „Role intelektuálního kapitálu ve spojích“, je seznámit odbornou veřejnost s novými trendy vědeckých poznatků v oblasti poštovních služeb a elektronické komunikaci a možnostmi jejich aplikace v praxi.

Konference se účastní zejména zástupci národních poštovních operátorů, alternativních poštovních a expresních operátorů, zástupci logistických firem, e-shopů, státní správy a v neposlední řadě vědečtí pracovníci z výzkumných ústavů a tuzemských a zahraničních univerzit a vysokých škol.

Elektronická přihláška na konferenci a další potřebné informace jsou na internetové stránce konference.

Související