Z nového distribučního centra bude Sky Deutschland zásobovat více než 4,6 milionu zákazníků širokou škálou různých hardwarových zařízení, jako jsou set-top boxy, čipové karty, pevné disky nebo WLAN moduly. Dopravu do domácností zákazníků, maloobchodním partnerům nebo hotelům či sportbarům v Německu a Rakousku zajistí balíková služba. Součástí smlouvy je i reverzní logistika a zákaznický servis poskytovaný společností Teleplan či služby s přidanou hodnotou, například balení zboží, nalepování etiket či korespondence se zákazníky.

„Díky výhodné poloze se výrazně urychlí distribuce zakázek. Zboží vyexpedované večer ze skladu musí být na místě určení druhý den ráno. Na vychystání urgentních zakázek máme v některých případech maximálně hodinu času,“ vysvětluje Filip Budík, generální ředitel DHL Supply Chain pro Českou republiku a Maďarsko.

Teleplan zajistí přímo v prostorách chebského distribučního centra vysoce kvalitní screening, objektivní automatické testování a renovaci zařízení. „Naše řešení již nejsou vázána na fyzickou přítomnost společnosti Teleplan, mohou být poskytována a řízena na dálku odkudkoliv. Stále častěji přinášíme řešení přímo do prostor podnikání našich zákazníků, jejich logistických partnerů nebo relevantních třetích stran,“ zdůraznil Charles Stewardson, prezident společnosti Teleplan v regionu EMEA pro podniková řešení.

Sky je s 4,6 milionu zákazníků a ročními příjmy ve výši přibližně 2 miliardy eur předním poskytovatelem placené televize v Německu a Rakousku. Teleplan International se zabývá zákaznickým servisem pro počítače, komunikační zařízení a spotřební elektroniku. Zaměřuje se i na řízení logistických procesů, management náhradních dílů, screening a testování, opravy a renovace.

Související