Cílem nejnovějšího projektu bylo zajistit systémovou podporu logistických procesů a evidenci všech skladových pohybů pomocí radiofrekvenčních terminálů. Systém řídí materiálové toky v oblasti příjmu materiálu, kontroly kvality, skladování, zásobování výroby a výdeje na expedici s využitím štíhlých principů.

Implementace do nového závodu přinesla standardizaci procesů v celé společnosti, která umožňuje zaměstnancům pracovat ve třech závodech bez nutnosti dodatečného školení. Dalším přínosem je také lepší využití skladové plochy, zrychlení materiálového toku a snížení chybovosti při manipulaci s materiálem.

Společnost Aimtec spolupracuje s firmou Alfmeier od roku 2012. Pilotní projekt implementace SappyWMS pro řízení materiálového skladu a výroby byl implementován v plzeňské pobočce. Řešení pak bylo zkopírováno i v centrále společnosti v bavorském Treuchtlingenu. Spolupráce se v polovině března 2016 rozšířila do nové německé pobočky v Gunzenhausenu. Realizace projektu trvala přibližně tři měsíce a ostrý provoz byl nastartován v červnu.

Související