Letiště v Minneapolisu patří mezi 20 největších letišť ve Spojených státech amerických a odbaví vysoký počet mezinárodních letů. „Vzhledem k tomu, že trh na středozápadě nadále roste, Minneapolis byl pro naši další expanzi v USA logickým krokem,“ říká Frank Günzerodt, prezident a CEO Dachser USA.

Další novou pobočkou divize Air & Sea Logistics společnosti je Baltimore. Baltimorský přístav, známý také jako „brána do středozápadu“, umožňuje Dachseru působit na jednom ze dvou východních přístavů schopných odbavovat kontejnerové lodě třídy post-Panamax.

„Pro Baltimore jako město naší další expanze ve Spojených státech amerických jsme se rozhodli kvůli jeho významu pro středoatlantický obchod,“ uvedl Frank Günzerodt, a dodává: „Díky tomu, že z geografického hlediska leží blíže ke středozápadu než kterýchkoliv jiný východní přístav, nám baltimorská pobočka umožní držet tempo s rychlým růstem, který v této části země zaznamenáváme.“

Dachser postupně propojuje svou evropskou síť pozemních přeprav s globální leteckou a námořní logistikou. Společnost na americkém trhu vsadila na organický růst s vlastními zaměstnanci, procesy a systémy. Do roku 2020 má v plánu otevřít celkem 25 poboček na 11 místech. Kromě dlouhodobého směřování na evropské a asijské obchodní cesty Dachser USA také rozšiřuje svoje podnikání směrem do i z Latinské Ameriky.

Související