Düsseldorfská skupina Metro Group, která zaměstnává více než 220 000 lidí ve 29 zemích, je v celosvětovém měřítku jedním z největších hráčů na velko- a maloobchodním trhu. Firma představila v září 2015 svou novou logistickou strategii. Jejím cílem je výrazné posilnění a modernizace současné logistické sítě skupiny, do které bude začleněné i centrum v Německu. To by mělo přinést až tisíc nových pracovních míst.

Nové logistické centrum ve městě Marl, které se nachází ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, bude zásobovat velkoobchodní prodejní společnosti Metro Cash & Carry v Německu a samoobslužné obchody Real na západě země. O logistiku se postará společnost Metro Logistics Germany, která je součástí skupiny.

„Nová moderní logistická centra, větší důraz na centralizaci produktových toků a změny existujících provozů – to jsou body, na které se musíme soustředit, jelikož díky nim významně rozšíříme dostupnost, kvalitu a čerstvost produktů,“ uvedl Jeroen Janssen Lok, který má v rámci skupiny na starosti logistickou strategii v Německu v roli ředitele Skupiny strategické logistiky.

Na ploše o rozloze 235 000 metrů čtverečních vzniknou dvě skladovací budovy a kancelářské prostory. Nové logistické centrum bude kompletně vybavené LED osvětlením. Také díky tomu by mělo po dokončení získat zlatý certifikát DGNB od Německé rady pro trvale udržitelné budovy.

Severní Porýní-Vestfálsko se podílí na více než jedné pětině celkového HDP Německa. To z něj činí jeden z ekonomicky nejdůležitějších regionů Evropy.

Související