Accolade ve Štětíně celkem nabídne přes 50 000 metrů čtverečních průmyslových nájemních ploch. Všechny jsou již předem pronajaté. V krátké době je to již druhý rozsáhlý projekt české investiční společnosti v Polsku. Ta v červnu oznámila, že investuje do rozšíření průmyslové zóny v Lublinu, která postupně nabídne až 73 500 metrů čtverečných průmyslových ploch.

„V Polsku máme typově trochu odlišné nájemce než v České republice. Ve Štětíně je to i dílem blízkosti námořního přístavu Štětín-Svinoústí. Také zde těžíme z blízkosti skandinávských zemí,“ vysvětluje Milan Kratina, CEO skupiny Accolade. „Stále větší podíl nákupů se děje online a o úspěchu obchodníka nerozhoduje ani tak exkluzivní prodejna na hlavní třídě v hlavním městě, jako spíše skvěle zvládnutá logistika. Takové společnosti jsou našimi nájemci ve Štětíně,“ dodává Kratina.

„Našimi klienty ve Štětíně jsou Pierce, největší švédský online prodejce motocyklového vybavení; Svendsen Sport, jeden z největších dodavatelů rybářského vybavení původem z Dánska; Marol, přední polský distributor potravinářských výrobků; Change Lingerie, skandinávská značka spodního prádla prodávaná po celé Evropě; nebo Pulire Group, společnost provádějící správu obchodních a skladových prostor ve střední Evropě,“ říká Lukáš Répal, ředitel Accolade Polsko.

Park Szczecin je spojený rychlostními komunikacemi S3 a S10 s dálnicí A6 s Berlínem či dálnici A2 se středním a jižním Polskem a s Českou republikou a Slovenskem. Námořní přístav Štětín-Svinoústí je vzdálený 15 minut od parku.

Související