Organizátoři připravili testovací trať pro dva druhy techniky značky Ausa, kterou česká pobočka Linde MH v Česku dodává a pronajímá.

První jízdy patřily terénním vysokozdvižným vozíkům, které se od běžných vysokozdvihů liší jen tím, že jsou přizpůsobené jízdě v terénu. Jsou opatřeny velkými pneumatikami s vysokým vzorkem a mají možnost připojitelného pohonu zadních kol. V těžkém terénu tak může řidič během krátkého okamžiku přejít na náhon 4x4, který mu umožní zdolávat jak velká stoupání, tak práci v náročném a rozbahněném terénu.

Vysokozdvižné terénní vozíky Ausa do nosnosti 3500 kg pohání naftové motory Kubota s výkonem od 23 do 49 kW v závislosti na nosnosti stroje. Stroje s nosností 5000 kg pak pohání přeplňovaný naftový motor Deutz s výkonem 56 kW. Všechny stroje jsou vybaveny hydrostatickým převodem hnací síly a mají široký výběr volitelné výbavy.

7651066718 06b6f756f6 oDalším druhem předváděné manipulační techniky byly teleskopické manipulátory, tedy stroje, které jsou na rozdíl od vysokozdvižných vozíků opatřené teleskopickým ramenem, jež umožňuje zakládat břemena až do výšky pěti metrů.

Zkušební řidiči předváděli schopnosti teleskopických manipulátorů v těžkém terénu a ukazovali, že díky pohonu 4x4 zvládnou velká stoupání i rozbahněný terén.

Ovládání terénních strojů Ausa je intuitivní. Všechny ovládací prvky zdvihacího zařízení a pojezdu jsou integrovány do jednoho pákového ovladače. Obsluha tak nemusí přehmatávat mezi více pákami.

Terénní vysokozdvižné vozíky Ausa i teleskopické manipulátory Ausa Taurulift lze také vybavit různými adaptéry, například míchadlem na beton, zametadlem pro úklid dvorů a komunikací nebo sněhovými radlicemi.

Související