Gefco bylo původně dceřinou společností francouzské automobilky. Ta v roce 2012 prodala 75procentní podíl v logistické firmě ruským státním železnicím Russian Railways za 800 milionů eur (tehdy přes 20 mld. Kč). V té době obě firmy podepsaly kontrakt na zajišťování logistických služeb.

Společnost Gefco bude nyní podle nové smlouvy zajišťovat jako tzv. 4PL (fourth party logistics) globální logistická a přepravní řešení pro tři značky náležející do skupiny PSA: Peugeot, Citroën a DS. Jednak bude řídit celý dodavatelský řetězec od zajišťování komponent pro výrobní a montážní závody po distribuci hotových vozidel, a také bude odpovídat za distribuci náhradních dílů.

Zároveň bude Gefco výhradním partnerem skupiny PSA pro zajištění multimodálních přepravních procesů, které kombinují železniční, silniční, námořní, leteckou a vnitrostátní lodní přepravu. Firma tak bude odpovídat za koordinaci dodavatelů podílejících se na dodavatelském řetězci vybraných na základě výběrových řízení.

Tato smlouva bude zahrnovat všechny země (kolem 50), ve kterých skupina PSA momentálně působí, ať v oblasti výroby, nebo distribuce.

Infografika02

Související