Bezpečnost potravin je pro maloobchodní firmy jedním ze zásadních kritérií jejich provozu, a proto podléhá nejrůznějším mezinárodním standardům. Mezi ně patří i certifikace ISO 22 000, kterou nedávno získala společnost Penny Market pro celou síť prodejen, čtyři logistická centra a centrálu.

„Tato certifikace značí systémové řízení bezpečnosti potravin, dodržování zdravotní nezávadnosti, kvality i kontrolu možných rizikových bodů,“ říká Petr Baudyš, vedoucí kvality společnosti.

Čtyři logistická centra firmy v rámci České republiky také získala certifikaci IFS Logistics, který je jedním z nejpřísnějších a nejvyšších mezinárodních standardů pro oblast logistiky potravin.

IFS Logistics je globálně uznávanou certifikací, která potvrzuje, že logistická centra Penny Marketu společně s centrálou mají nastaveny interní procesy pro manipulaci, skladování a distribuci potravin i nepotravinářského zboží tak, aby bylo v co největší míře eliminováno porušení zdravotní nezávadnosti výrobků nebo ohrožení bezpečnosti výrobků pro spotřebitele.

„Tyto interní procesy nezahrnují jen fyzickou manipulaci se zbožím a dodržování skladovacích nebo přepravních podmínek, ale i školení a kvalifikaci personálu a závazek k trvalému zlepšování systému,“ dodává Milan Kroutil, divizní manažer společnosti TÜV SÜD Czech, jež certifikaci udělila.

Penny Market je dceřinou společností německého obchodního řetězce REWE. Na českém trhu působí od roku 1997. Zaměstnává více než 5500 zaměstnanců a provozuje 361 prodejen.

Související