Na základě memoranda budou společnosti spolupracovat na inovativních projektech zaměřených na mobilní technologie internetu věcí, které dokáží propojit velké množství zařízení napříč dlouhými vzdálenostmi s minimální spotřebou energie. Díky snadnému přístupu k datům a viditelnosti ve skladových provozech, v nákladní přepravě i v poslední fázi doručovacího cyklu může lepší konektivita přinést jednotnější logistický řetězec.


„Výdaje na logistická řešení by se měla do roku 2020 více než zdvojnásobit a mnohé logistické společnosti včetně Deutsche Post DHL Group již začaly zkoumat možnosti využití technologie internetu věcí v dodavatelských řetězcích, od dokonalejšího sledování aktiv až po automaticky řízená vozidla,“ uvádí Markus Voss, šéf operací a informačních technologií v DHL Supply Chain.


Na základě memoranda spojí Huawei a DP DHL Group své přednosti. DHL poskytne znalost logistického trhu a globální síť, na které lze novinky v oblasti internetu věcí testovat, Huawei zase zařízení využívající internet věcí, experty na konektivitu i síťovou infrastrukturu. Společně se zaměří na systémy pro lepší sledovatelnost a automatizaci ve skladování, při nákladní přepravě i ve fázi doručení koncovým zákazníkům.


První projekt internetu věcí, který prozatím společnost DHL vyzkoušela, bylo spuštění nového distribučního centra v Singapuru, které díky zcela automatizované infrastruktuře vyzvedávání a ukládání zásilek pracuje o 20 procent efektivněji než při manuálním zpracování.

Související