O přestěhování logistického centra dm drogerie do Čech informoval německý server VerkehrsRundschau. Důvodem byl podle něj především lepší vývoj on-line prodeje, než řetězec očekával. Stávající sklad v Německu má 5800 metrů čtverečních. 

"Společnost Loxxess má v CTParku pronajato celkem 30 tisíc metrů čtverečních a skutečně začala asi na 11 tisících metrech čtverečních poskytovat služby pro německého retailera, jehož jméno ale nemohu potvrdit," uvedl pro Euro.cz šéf marketingu CTP Tomáš Tesař.

Výhradním vlastníkem zmíněné logistické společnosti Loxxess je firma Amberger Familien, s níž dm drogerie dlouhodobě úzce spolupracuje. 

Současné distribuční centrum dm v Hesensku provozuje logistická firma Trans-o-flex, kterou loni v březnu převzala také společnost Amberger Familien (spolu s Schoeller Holding). V Alzenau se nyní bude soustředit na služby pro farmaceutický průmysl, uvedl VerkehrsRundschau.

Drogerie dm e-shop provozuje v Německu a Rakousku. Nyní by se ale měl rozběhnout i v Česku, jak uvedlo Euro.cz. Podle něj bude řetězec z nového logistického centra rozvážet zboží hlavně zahraničním zákazníkům, ale navýšení kapacit se projeví i na českém trhu. Drogerie dm hodlá na internetu prodávat celý svůj sortiment čítající 12 500 položek, přičemž objednané zboží bude i českým zákazníkům rozvážet podobně, jako je to běžné u on-line prodeje potravin.

Podle šéfa logistiky dm drogerie Christiana Bodiho se má distribuce z Čech rozběhnout letos v létě.

Související