Společnosti Bohemia Cargo se podařilo loni navýšit obrat meziročně o 3,7 procent a provozní výsledek o osm procent, uvedla firma v tiskové zprávě s tím, že výsledky jsou předběžné. Přitom severočeská společnost investovala do rekonstrukce předloni získaného průmyslového areálu.

„Náklady do revitalizace budoucí průmyslové zóny směřovaly zejména do rekonstrukce bývalé opravárenské haly na moderní sklad, který chystáme v letošním roce zprovoznit,“ říká Jiří Šindler, obchodní ředitel společnosti Bohemia Cargo. „Tím dojde jednak ke zvýšení kapacity kvalitního skladování a na druhé straně dojde s využitím synergických efektů k úspoře nákladů,“ dodává Šindler.

Bohemia Cargo také loni založila novou dceřinou společnost Bohemia Wheels, která poskytuje dopravní služby a posiluje kapacitu mateřské firmy, jež má i 50procentní podíl v dopravní firmě Kima Transport.

Další rozvoj bude Bohemia Cargo směřovat do technologií. Firma připravuje portál zaměřený na zásilky menší než jeden kamion, dceřiná společnost Doprava na paletách zase chystá mobilní aplikaci pro vlastníky a provozovatele dodávkových služeb. Celkem pracuje v Bohemia Cargo 180 zaměstnanců.

Související