Divize DHL zaměřená na kontraktní logistiku řídí ve svém logistickém a konsolidačním provozu na Gatwicku dodávky zboží od 150 partnerů letiště a maloobchodních firem. Nyní tu firma bude také zpracovávat odpad z jídla a obalový materiál. Do nového závodu investovala 3,8 milionu liber.

Nový provoz bude odpadky nejen likvidovat, ale také je, společně s dalším organickým odpadem, bude přeměňovat na energii pro vytápění provozů a pro pohon systému pro recyklaci vody na letišti Gatwick.

Do kategorie 1, která se tu bude zpracovávat, patří většina odpadu z letů mimo EU. V novém závodě se odpad přeměňuje na suchý sypký organický materiál, který se používá jako palivo.

Gatwick v současnosti likviduje 2200 tun odpadu kategorie 1 ročně, což představuje přibližně pětinu celkového odpadu vyprodukovaného na letišti. Cílem letiště je zvýšit do roku 2020 míru recyklace ze současných 49 procent na cca 85 procent. Součástí závodu je centrum pro třídění odpadu, které maximalizuje interní recyklaci.

„Chceme se stát jedním z nejekologičtějších letišť na světě. Náš nový inovativní závod na zpracování odpadu činí z náročného problému s odpady trvale udržitelný zdroj energie,“ řekl Stewart Wingate, generální ředitel letiště Gatwick.

Související