Projekt „Hub and Spoke FMCG Logistic Model“ společnosti MD logistika získal loni titul Logistický projekt roku České logistické asociace. Na základě toho postoupil do soutěže o evropský logistický projekt roku. Nyní se dostal až do finálové šestky, kterou vybrala třináctičlenná porota složená z oborových profesionálů z celé Evropy. Ta také 1. června 2017 v Bruselu rozhodne o tom, který projekt získá hlavní titul Gold Medal ELA Award.

Nový způsob distribuce má kromě ekonomických i environmentální efekt. Od jeho zavedení v lednu 2016 MD logistika zlepšila vytížení vozidel při rozvozu do menších prodejen o 20 procent a o 23 procent se snížily emise CO2 na jednu přepravenou paletu.

Projekt nového systému přepravy mraženého zboží vznikl především pro společnost Billa ČR. „Vycházíme vstříc dlouhodobému trendu, kdy se lidé stěhují zpět do měst a tradiční obchodní řetězce tam proto otevírají menší prodejny s omezenými skladovými prostory, což klade větší nároky na jejich zásobování. Zároveň se zpřísňují podmínky pro dopravu v centrech měst, ať už jde o nové požadavky na emise nákladních vozidel nebo nevyhovující infrastrukturu pro kamiony,“ vysvětluje Robert Kuchar, generální ředitel společnosti MD logistika. „Proto jsme v roce 2015 rozhodli o doplnění našich služeb v oblasti mraženého zboží o služby takzvané ‚malé logistiky‘.“

Od začátku roku 2016 MD logistika tímto způsobem distribuovala přes 92 000 palet s mraženým nebo chlazeným zbožím na více než 270 cílových míst. 

Blíže k tomuto a dalším podobným projektům si můžete přečíst v článku z posledního čísla Logistiky.

Související