E-shop Alza expanduje na severní Moravě. Zdvojnásobil prostor opavské provozovny, v kraji zprovoznil pět výdejních automatů a otevřel novou pobočku v prostorách ostravského obchodního centra Futurum, která nahradí dosavadní kamenné prodejny v severomoravské metropoli.

„Z celkové pronajaté plochy v OC bude 80 procent tvořit sklad. Jsme přesvědčeni, že pro zákazníky je nejdůležitější mít možnost odnést si zboží hned domů,“ uvedl ředitel expanze, facility a showroom managementu Alza.cz Jan Moudřík.

K dalším e-shopům, které mají kamennou pobočku v nákupních centrech, patří například Notino nebo Zoot.

Také společnost Zásilkovna, která provozuje v Česku a na Slovensku tisícovku výdejních míst, zřizuje pobočku v obchodní galerii. Nový koncept testuje v Centru Černý Most a v bratislavském Auparku.

„Jde o jedno z nejrušnějších obchodních center v Praze, které má dobrou dopravní dostupnost, proto tam naše služby určitě patří. Věříme, že pro mnoho zákazníků bude otevření Zásilkovny znamenat větší komfort, kdy mohou spojit své nákupy s podáním či vyzvednutím zásilky,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka a spolumajitelka společnosti Zásilkovna.

Související