Nový mrazírenský sklad nabízí prostory s vnitřní teplotou -24 stupňů Celsia o ploše 2100 metrů čtverečních s kapacitou necelých 4300 paletových míst. Firma investovala do budovy přes 55 milionů korun a postavila ji na místě nevyhovujícího skladu z 90. let.

Nyní tak MD logistika v Dašicích disponuje kapacitou 15 000 paletových míst. Vedle toho má sklady také v Praze, kde disponuje 92 000 paletovými místy, přičemž i nadále chce skladové kapacity rozšiřovat. Zvažuje také, že nové mrazírenské zázemí bude v Dašicích plně automatické.

Nedávno otevřený sklad nemá žádný vnitřní sloup a mohl tak být plně využit pro osazení regály. K hale ještě přiléhá příjmová/výdejová zóna pro 33 palet, která je chlazena na teplotu těsně pod bodem mrazu. Sendvičová vrata pro vykládku a nakládku jsou opatřena nafukovacím límcem, který po přistavení kamionu minimalizuje úniky chladu.

Výstavba budovy začala loni v srpnu demolicí předcházejícího objektu. V říjnu 2016 bylo zahájeno vrtání 34 základových pilotů. Následně začala montáž ocelové konstrukce o hmotnosti 270 tun, do opěrných zdí budovy bylo nalito 250 kubíků betonu a na vnější opláštění haly byl použit bílý trapézový plech o ploše 5200 metrů čtverečních. Bílá barva pomáhá odrážet sluneční paprsky.

Generální ředitel společnosti MD logistika Robert Kuchar během otevření haly připomněl dobu před 15 lety, kdy z přepravních aktivit tehdejší společnosti Mrazírny Dašice vznikla velká firma, která se specializuje na přepravu potravinářského zboží ve všech teplotních režimech. „Z roztříštěné společnosti s tržbami kolem 170 milionů korun se nám podařilo vytvořit jednu z nejvýznamnějších logistických firem na českém trhu s tržbami přes 900 milionů korun. O úspěchu této transformace svědčí mimo jiné fakt, že kapacita nového skladu je již plně obsazena našimi klienty z řad potravinářských firem,“ podotkl Robert Kuchar. Mražené zboží MD logistika distribuuje převážně potravinářským řetězcům.

Související