Logistika Škody Auto používá pro přepravu karosérií a nelokalizovaných dílů z hlavního výrobního závodu v Mladé Boleslavi do indické továrny v Aurangábádu transportní koncept 4v1, který spočívá ve speciální dřevěné konstrukci, jež téměř dokonale využívá prostor v přepravním kontejneru. Zatímco v roce 2000 se takto v kontejneru přepravovaly dvě karoserie, od roku 2006 pak tři a po dalším vylepšení balení se nyní do kontejneru vejdou čtyři rozložené vozy.

Za tuto inovaci získalo logistické oddělení Škodovky první místo od české obalové asociace SYBA v soutěži Obal roku 2016. Nyní obdrželo i třetí místo v hlavní kategorii soutěže o nejlepší obal světa Worldstar, kterou pořádá Světová obalová organizace (WPO).

Díky tomuto transportnímu konceptu automobilka ušetří na 13 270 kilometrů dlouhé přepravní trase více než 800 tun CO2 ročně. Navíc se pro výrobu konstrukce používají jen recyklovatelné materiály. Nové řešení automobilka vyvinula ve spolupráci s dodavatelem obalů, firmou Pilous.

Vítěz hlavní kategorie soutěže o nejlepší obal světa v roce 2017Nejlepším obalem světa se letos stalo balení kávy společnosti Camargo Cia Emgalagens, na kterém je každý den vytisknuta aktuální titulní stránka brazilského deníku. 

Na druhém místě skončila firma Cardiff Group a její speciální plastové sudy na nápoje s vnitřním vakem, který prodlužuje trvanlivost. Na třetím místě se pak spolu se Škodou umístila společnost Pitkit a její lahve s unikátním QR kódem, jenž po načtení poskytuje řadu dalších informací o pití.

Související