Výrobce elektromobilů SteetScooter vznikl v roce 2010 a po několika letech spolupráce jej koupila německá doručovací společnost Deutsche Post DHL. Především pro ni nyní vyrábí lehké užitkové vozy na elektřinu.

Teď se StreetScooter spojí s Fordem a budou spolupracovat na výrobě dodávky na elektřinu, jejímž základem bude šasi Fordu Transit. Vůz bude opatřen speciální karoserií zkonstruovanou podle specifikací německé pošty.

Zahájení výroby se naplánuje na červenec 2017. Do konce roku 2018 pak má vstoupit do rozvážkových služeb Deutsche Post DHL Group nejméně 2500 vozů. Společný projekt se tedy stane největším výrobcem elektrických dodávek střední velikosti v Evropě.

„Považuji toto partnerství za další důležitou vzpruhu pro elektromobilitu v Německu,“ řekl Jürgen Gerdes, člen představenstva Deutsche Post.

Streetscooter Einsatz 2016 03Vedle vybudování nové montážní linky se také významně rozšíří výroba modelů menších užitkových vozů StreetScooter. Celkem by jich na několika místech na západě Německa mělo vznikat 20 000 ročně. Deutsche Post aktuálně využívá již 2500 těchto vozů a zájem o ně postupně projevují i další firmy.

Související