Nové logistické centrum Albertu u Hradce Králové, jehož areál pokrývá 21 tisíc čtverečních metrů, doplní stávající dvě centra v Klecanech u Prahy a Olomouci. Do prodejen se odtud bude rozvážet přibližně 8500 položek zboží, jako je drogerie, krmivo pro domácí zvířata a další nepotravinové zboží. Bude tu pracovat kolem 130 lidí.

„Dokončení a otevření třetího distribučního centra je dalším krokem, který děláme pro zlepšení dostupnosti zboží v našich obchodech,“ říká Milan Strieženec, ředitel pro logistiku v maloobchodním řetězci Albert. „Nový areál přinese díky své poloze rychlejší a flexibilnější logistiku, úsporu nákladů, ale také přispěje k menší ekologické zátěži.

Budova logistického centra ladí s aktuálním trendem výstavby průmyslových hal nenáročných na spotřebu energií. „Budova využívá materiály, tepelné izolace, osvětlení i vytápění, které co nejméně zatěžují životní prostředí,“ uvedl Stanislav Palas, místopředseda představenstva společnosti Hoya, která distribuční centrum v Březhradu vystavěla.

Albert patří pod nizozemskou společnost Ahold a v Česku provozuje síť více než 300 obchodů.

Související