Nová skladová budova splňuje zvláštní požadavky na skladovací technologie, které HP Tronic využívá při uskladňování širokého spektra domácích spotřebičů, spotřební elektroniky, počítačů a mobilních telefonů. Sklad byl navržený s cílem zlepšit provozní operace zákazníka. Zahrnuje tak například vestavěný mezanin, 12 metrů světlé výšky nebo podlahu se zvýšenou zátěžovou kapacitou umožňující instalaci speciálních regálových systémů. Mezi další úpravy patří instalace zdokonalené klimatizace, osvětlení a topení, součástí byly i modifikace týkající se požární bezpečnosti.

HP Tronic je provozovatelem obchodního řetězce Euronics, který se na základě dohody akcionářů propojí se společností Datart, maloobchodním gigantem v oblasti prodeje elektroniky. „Projekt na míru pro HP TRONIC odráží rostoucí poptávku po logistických prostorách na míru ve střední Evropě a nabízí exkluzivní distribuční přístup na rostoucí trhy regionu,” řekl Marek Müller, ředitel Prologis pro výstavbu a pronájem v České republice.

V Prologis Park Prague-Jirny se nachází sedm budov o celkové ploše více než 330 000 metrů čtverečních distribučních prostor. Park je situován osm kilometrů na východ od Prahy v blízkosti dálnice D11, což umožňuje efektivní distribuci jak na lokální trhy, tak do sousedních zemí. Dokončením skladu pro HP Tronic byla završena kapacita celého parku.

Související