Módní řetězec C&A během příštích dvou let změní svou logistickou síť. V současnosti provozuje dvě distribuční centra pro střední a východní Evropu, a to v rakouském městě Enns a v Novém Mestě nad Váhom na Slovensku. Odtud zásobuje pobočky v Rakousku, Chorvatsku, Rumunsku, Slovinsku, Srbsku, České republice, Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Ani jedno z nich však podle firmy nesplňuje nové požadavky na velikost, změny ve způsobu prodeje a infrastrukturu.

Centrum v Novém Mestě nad Váhom v současnosti zaměstnává 171 lidí, fungovat bude až do spuštění plného provozu střediska v Trnavě plánovaného na jaro 2019. Firma chce co nejvíce pracovníků přesvědčit, aby se do nového centra vzdáleného zhruba 60 kilometrů přesunuli. Celkově by v trnavském centru mělo pracovat kolem 350 lidí. Na Slovensku by tak mělo vzniknout zhruba 180 nových pracovních míst.

Po spuštění provozu nového střediska bude uzavřeno rovněž centrum v Ennsu, které zaměstnává 215 lidí.

Firma očekává, že díky vybudování nového logistického centra zrychlí dodávky zboží na pobočky a také zlepší koordinaci prodeje v kamenných pobočkách a po internetu.

„Aktuální distribuční centra se nedokážou přizpůsobit požadované expanzi a nejsou dostatečně vybavené potřebnou infrastrukturou. Nová lokalita představuje ideální základnu pro zabezpečení prodeje prostřednictvím více kanálů. Nové distribuční centrum bude stát na ploše 30 tisíc metrů čtverečních a bude mít tři podlaží. Součástí bude i plně automatizovaný sklad na ploše 12 500 metrů čtverečních,“ uvedl pro server Sme.sk Norbert W. Scheele, regionální manažer C&A pro Rakousko a střední Evropu.

Související