Linde Material Handling úzce spolupracuje s francouzským dodavatelem robotických řešení Balyo na vývoji a výrobě robotických vozíků od roku 2015. „Máme za sebou pilotní fází a uzavřeli jsme první kontrakty s významnými zákazníky po celém světě na dodávky automatizovaných vozíků,“ říká Tobias Zierhut, head of product management warehouse trucks v Linde Material Handling.

„Přichází doba, kdy lidé nebudou muset vykonávat jednoduché úkoly, které se neustále opakují, ale budou se moci soustředit na složitější činnosti,“ říká Zierhut.

Veškeré skladové vozíky z portfolia Linde MH jsou nyní k dostání i v automatizovaných variantách.

„Naše technologie se nezakládá na odrazných plochách, indukčních kabelech ani magnetech implementovaných ve skladu,“ vysvětluje Fabien Bardinet, CEO společnosti Balyo. Během instalace se nejprve plocha (obvykle sklad) zmapuje a informace uloží do paměti vozíku, který je následně schopný orientovat se za použití neviditelné geonavigace řízené laserem.

Trh se zařízeními pro bezobslužný materiálový tok roste. „Očekáváme, že do roku 2025 bude téměř pětina našich vysokozdvižných vozíků automatizovaná,“ tvrdí Zierhut.

Související