Logistická společnost DHL Supply Chain si pronajme v průmyslové zóně u Chebu další budovu. V hale s plochou 30 tisíc metrů čtverečních bude provozovat distribuční centrum pro předního výrobce a prodejce kosmetiky – americkou společnost Estée Lauder. Její výrobky se odtud budou rozvážet do 35 zemí Evropy a Blízkého východu.

„V prvním roce má ve skladu pracovat více než 100 zaměstnanců a během dalších tří let by se měl jejich počet téměř zdvojnásobit,“ říká Gabriela Kahounová, personální ředitelka DHL Supply Chain.

V novém distribučním centru se bude využívat pokročilý systém dopravníkových pásů nebo vychystávání zboží pomocí hlasových povelů, takzvaný pick-by-voice.

Velký důraz bude kladen také na zajištění bezpečnosti, ať se jedná o tělesnou kontrolu pomocí 3D skenerů, nebo o speciální protipožární opatření kvůli hořlavým látkám, které jsou obsaženy například v parfémech nebo lacích na nehty.

Nové distribuční centrum bude zároveň začleněno do ekologického programu GoGreen, což je celosvětová iniciativa společnosti Deutsche Post DHL zaměřená na snížení emisí CO2. Tato opatření budou zahrnovat například používání úsporných LED světel nebo inteligentních řídicích systémů, které snižují spotřebu energií.

Pohybové senzory automaticky ztlumí osvětlení uliček, v nichž se nikdo nepohybuje, na pětinu maximální intenzity, a světelné senzory samy nastaví intenzitu umělého osvětlení v závislosti na množství denního světla.

Estée Lauder je výrobce a distributor přípravků pro péči o pleť, make-upů, parfémů a produktů pro péči o vlasy. Výrobky společnosti se prodávají ve více než 150 zemích a oblastech. Mladší syn zakladatelky společnosti Estée Lauder – Ronald Lauder – je bývalý spolumajitel TV Nova.

DHL Supply Chain už v chebském průmyslovém parku jedno velké distribuční centrum provozuje od loňska, zákazníkem je v tomto případě německá mediální společnost Sky Deutschland.

Hala za 800 milionů

Halu, která by měla jít do provozu na začátku příštího roku, postaví průmyslový developer Panattoni Europe. Budovu pak bude vlastnit a pronajímat česká investiční skupina Accolade, s níž Panattoni dlouhodobě spolupracuje.

„Hodnota budovy, kterou v Chebu Accolade pronajímá DHL, bude po dokončení expanze kolem 800 milionů korun,“ říká šéf investiční firmy Milan Kratina. „V Chebu se nám daří budovat průmyslový park, který je jedním z nejrychleji rostoucích ve střední Evropě. Má vynikající polohu vůči německému trhu, takže je vyhledávanou logistickou centrálou.“

Související