Management předního balíkového přepravce DPD posílí od září Rudolf Žůrek, který se stane provozním ředitelem firmy. Žůrek má bohaté zkušenosti v oblasti řízení a logistiky, dříve pracoval na vedoucích pozicích například v Delta Pekárny, Doosan Bobcat a Alza.cz, kde se stal ředitele logistiky.

Rudolf Žůrek bude mít v DPD na starosti řízení provozního oddělení a mezi jeho hlavní agendu bude patřit rozvoj celé přepravní sítě.

”S více než patnáctiletými zkušenostmi v oboru logistiky a z toho devíti lety strávenými v Alze jsem měl pocit, že je čas se posunout dál a přijmout novou příležitost. Se znalostí prostředí a firemní kultury v DPD, která je mi velmi blízká, jsem jejich nabídku proto velmi kvitoval,” říká Rudolf Žůrek, nový provozní ředitel DPD.

Nový ředitel logistiky Alzy Jan KličkaNovým ředitelem logistiky se v Alze stal od 1. srpna Jan Klička. Absolvent Chemicko-inženýrské fakulty na VŠCHT do společnosti nastoupil v roce 2012. Po pěti letech se tak vypracoval z procesního logistika a následně manažera na pozici ředitele. Žůrek svého nástupce na pozici postupně připravoval několik měsíců.

„Do Alzy jsem nastoupil v roce 2008 a za ty roky se nám povedl obrovský kus práce – nastavili jsme procesy, optimalizovali uskladnění zboží a vytvořili strategii zásobování poboček. Postavili jsme dvě supermoderní logistická centra, vybavená automatizací a řízená pokročilými IT systémy. Zavedli jsme spoustu nových služeb a zefektivnili nákladovost,” uvedl Rudolf Žůrek, odcházející ředitel logistiky.

„Na Rudovu práci plynule naváži. Prioritou pro následující období bude plánování a realizace dalšího logistického centra nové generace pro Evropu, rozvoj služeb spojených s doručením pro naše zákazníky nejen v ČR a SK, ale i významné posílení v okolních státech, především v Maďarsku, Rakousku a Německu. Velký potenciál vidím v logistických službách na bázi sdílené ekonomiky,” uvedl Jan Klička, který loni vystoupil na konferenci Zóna Logistika. Rudolf Žůrek se na stejné akci zúčastnil letos panelové diskuze

Související