Od dob, kdy průmyslové parky tvořily oprýskané budovy, zrezlé konstrukce a děravé cesty, se změnilo mnohé. Tradiční areály dřív fungovaly jen pro výrobní a distribuční účely, dnes však mají i řadu jiných využití.

"Mění se struktura zaměstnanců v logistických parcích a typ jejich práce. Zejména u výstavby na míru sledujeme trend, kdy maloobchodní značky do logistických center umísťují nejen své sklady, ale i administrativu. Tomu se pak musí přizpůsobit architektura, konstrukce i infrastruktura. Například součástí administrativního zázemí v logistickém parku P3 Prague D8 pro zaměstnance VF Corporation je prostorově velkoryse pojaté školicí centrum pro 100 lidí nebo moderní kantýna s plánovanou provozní kapacitou až 1000 jídel denně," popisuje Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.

Stále více firem také klade důraz na výzkum a vývoj, takže vyžadují kvalitnější prostory, zdůrazňuje Petr Kovařík, commercial officer společnosti VGP. Rovněž se v logistických areálech více objevují maloobchodní koncepty jako výdejny, showroomy a zkušební centra firem k předvádění výrobků obchodním partnerům a klientům.

"Obecně pak lze také hovořit o postupném růstu rozlohy budov, s ohledem na vyšší efektivitu řízení skladových procesů pokročilejšími IT systémy," charakterizuje trh Martin Šumera, head of industrial 108 Agency.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!

Tento článek je zamčený. Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte předplatné.

Odkaz pro sdílení:
https://logistika.ekonom.cz/c1-65861300-prumyslove-parky-ukazuji-vlidnejsi-tvar