Logistická společnost Zásilkovna, která provozuje největší českou síť výdejních míst pro doručení balíků, otevřela v obchodním Centru Chodov v Praze novou pobočku. Ta dokáže odbavit více než 10 tisíc zásilek měsíčně. Zásilkovna už dřív otevřela pobočky i v dalších nákupních centrech v Praze a v Bratislavě.

Firma nyní provozuje přes 1300 výdejních míst v České republice, Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku.

„OC Chodov patří mezi nejprogresivnější obchodní centra a vzhledem k tomu, že se stále rozšiřuje, jako my, tak jsme chtěli být součástí tohoto růstu. Naše výdejní místo se bude rozprostírat na cca 150 metrech čtverečních. Otevírací doba bude po celý týden kopírovat otevírací dobu obchodního centra,“ říká Simona Kijonková, zakladatelka a spolumajitelka společnosti Zásilkovna.

K dalším sítím výdejních míst patří například Uloženka s necelými pěti stovkami poboček v Česku a na Slovensku. Kamenná výdejní místa si zřizují i e-shopy, třeba Alza jich má 86 včetně automatických schránek, Czc.cz 76. Nebo rozvozci balíků, kteří si výdejny zřizují ve svých depech a ve spolupráci s partnery. Síť PPL zahrnuje několik stovek míst, GLS jich má necelých dvě stě a DPD něco přes stovku.

Související