O nominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2017“ se mohly mimo jiné ucházet i skladové a průmyslové stavby dokončené na území České republiky po 1. lednu 2016. Nejlepší z nich vybrala osmičlenná odborná porota.

Vítězný projekt CTPark Planá nad Lužnicí porota ocenila hned v několika oblastech. Oslovila ji především výstavba výrobního závodu na míru, ve kterém se ve dvou poschodích nacházejí výrobní plochy, přičemž uprostřed je umístěn jeřáb o vysoké nosnosti. Porota také vyzdvihla mimořádně velké investice do parkové úpravy a zeleně v bezprostředním okolí. V neposlední řadě vzala v úvahu, že investice směřovaly do jednoho z regionů, kde je v důsledku chybějícího přímého napojení na dálniční síť nejslabší trh v oblasti developmentu skladových prostor, avšak dostatečné zdroje pracovních sil.

Segro Logistics Park Prague

Na druhém místě skončil Segro Logistics Park Prague, kde porotu zaujala pátá etapa projektu díky tomu, že na trh jinak zaplavený spíše velkoplošnými skladovými prostory přinesl menší podnikatelské jednotky. Ty mohou nabídnout skutečně moderní skladovací prostory také menším a středně velkým podnikům, které jinak mívají problémy s nalezením místa pro své působení v moderních podnikatelských areálech.

Budova pro Sportisimo v Prologis Parku Prague - Rudná získala nejvyšší ocenění stupeň certifikace BREEAM.

Pomyslnou bronzovou medaili si odneslo distribuční centrum pro Sportisimo vybudované společností Prologis v Prologis Parku Prague-Rudná. Budova získala ocenění za vnesení nejvyšších ekologických certifikátů do oboru skladování – jde o druhé zařízení svého druhu ve střední a východní Evropě a první v České republice, které bylo hodnoceno jako „BREEAM Outstanding“.

Související