Letos v srpnu oznámil developer P3 výstavbu nového logistického parku na okraji Lovosic a brzy poté do něj získal prvního zájemce, FM Logistic. Francouzská logistická společnost tu bude provozovat distribuční centrum pro svého zákazníka, jehož jméno mluvčí firmy Eva Enčevová zatím neupřesnila. Provoz by měl být připraven v polovině příštího roku.

FM Logistic ale do budoucna zamýšlí využít celou plochu plánované ústřední budovy parku, tzv. big boxu, a provozovat zde platformu zaměřenou na e-commerce pro německý trh.

Zároveň developer CTP připravuje v Chebu halu s plochou 55 tisíc metrů čtverečních, v níž bude FM Logistic zajišťovat logistický provoz pro dalšího zákazníka. Ani v tomto případě mluvčí firmy nesdělila, o jakého klienta se jedná. 

FM Logistic se zabývá především logistikou pro obchodní řetězce, zejména tedy potravin, parfémů, kosmetiky či léčiv a zdravotnických produktů. Mezi klienty společnosti patří například Unilever, Billa, L´Oréal nebo Nestlé.

Logistická firma má v Česku centrálu v Tuchoměřicích u Prahy, v Jirnech na východě metropole pak nedávno otevřela distribuční centrum pro Nestlé.

Nový logistický park P3 v Lovosicích dosáhne celkové rozlohy budov téměř 130 tisíc metrů čtverečních. Napojený bude na exit 45 a exit 48 z nedávno dokončené dálnice D8. Atraktivitě parku nahrává i potenciál nedalekého železničního překladiště a také přístavu na Labi. V regionu je také mírně vyšší nezaměstnanost než v průměru republiky, což podle Enčevové i jedním z důvodů pro rozšíření logistického centra, který tu bude FM Logistic provozovat.

Související