Německá logistická firma Dachser rozšiřuje své pobočky na Slovensku a v Polsku. Firma buduje nový sklad v Lozorně poblíž Bratislavy, kde už má svůj eurohub, tedy jeden z hlavních uzlů své evropské sítě určené především pro sběrnou službu a paletové přepravy. Firma expanzí navýší své logistické prostory v této lokalitě už na 64 000 metrů čtverečních. Investice dosáhne hodnoty kolem pěti milionů eur.

Nový sklad bude vybaven pro logistiku průmyslového a spotřebního zboží na míru stávajícím zákazníkům. Bude mít užitnou výšku 14 metrů a na 6800 metrech čtverečních nabídne prostor pro 12 500 palet.

Dachser také rozšiřuje svoji pobočku ve městě Stryków nedaleko Lodže ve středním Polsku. Projekt má být dokončený v druhé polovině roku 2018. Investice zahrnuje rozšíření skladových prostor o přibližně 4500 metrů čtverečných a navýšení počtu ramp na celkových 72.

Významně se navýší překládková kapacita skladu a prostory budou přizpůsobeny pro skladování zásilek s nebezpečným zbožím. Budou zde instalovány energeticky úsporné a udržitelné technologie, jako je LED osvětlení, ventilace využívající odpadní teplo či jímka na dešťovou vodu.

Další fáze projektu bude zahrnovat výstavbu moderní třípatrové administrativní budovy. Kromě pobočky, zde bude sídlit i management společnosti Dachser Poland a celní deklarace.

Stryków je oblíbeným strategickým místem pro polský trh i oblast střední a východní Evropy. Nové centrální překladiště si tu například zřídila přepravní společnost Geis, nový hub tu postavilo také UPS

Související