11. ledna 2018 dorazil do terminálu AWT v Paskově první vlak s návěsy z terminálu Herne, které leží v průmyslové oblasti Porúří mezi městy Essen a Dortmund. Zákazníkem je jeden z nejvýznamnějších evropských silničních dopravců LKW Walter.

„Chceme se dále rozvíjet v oblasti mezinárodních přeprav a naší strategií, i ve spolupráci s PKP Cargo, je stát se předním hráčem v přepravách v Evropě pro intermodal, automotive, agro nebo chemický průmysl,“ říká Arkadiusz Olewnik, generální ředitel skupiny AWT.

Kromě samotné trakce AWT poskytuje pro tyto přepravy i železniční vozy. Jedná se o nově vyrobené vozy typu Sdggmrss T3000, přičemž každý vagón převáží dva návěsy. Na terminálu v Paskově pak AWT zajišťuje i kompletní servis pro vlaky z Herne. „Tímto novým projektem jsme na terminálu počet manipulovaných vlaků s návěsy zdvojnásobili,“ říká obchodní ředitel AWT Viktor Bystrian.

Na pravidelné lince Paskov – Herne bude AWT využívat nové multisystémové lokomotivy Bombardier Traxx, které provozuje od 4. ledna. Vlak celou trasu o délce více než 1100 km urazí za necelý den.

„Silničním dopravcům chceme poskytnout možnost část svých přepravovaných objemů přesunout na železnici, ušetřit a využít řidiče a tahače pro jiné přepravy, které nejsou pro multimodal vhodné,“ dodává Viktor Bystrian.

Související