„Otevřením nového, moderního skladovacího prostoru reagujeme na dlouhodobou potřebu navýšení skladovacích kapacit iniciovanou zvýšenou poptávkou především ze strany našich dlouhodobých klientů,“ komentuje důvod zřízení nové pobočky v Divišově na D1 Aleksander Raczynski, generální ředitel Gefco v České republice.

Stávající pobočka v Jažlovicích se podle něj už neměla kam rozrůstat, firma proto otevřela zcela nový sklad s potenciálem dalšího růstu.

Sklad v Divišově zahájil provoz v průběhu ledna a Gefco tu dočasně zaměstná pracovníky ze své jažlovické pobočky. „Pro Divišov v první fázi otevíráme deset pozic, převážně jde o operátory skladu. Situace na trhu práce je aktuálně, vzhledem k nízké nezaměstnanosti, složitá, ale předpokládám, že vypsané pozice obsadíme novými zaměstnanci během následujících 4 týdnů,“ uvedla HR manažerka společnosti Lenka Jírovcová. A dodala, že při současném tempu růstu skladových aktivit společnost předpokládá v nové pobočce, i přes vysoký stupeň automatizace, postupný nárůst až na 50 zaměstnanců.

Většina z nově otevřených prostor o celkové rozloze 7200 metrů čtverečních bude využita pro dlouhodobé zákazníky z oblasti automobilového průmyslu, skladovat se zde budou převážně náhradní díly a elektronické komponenty do aut a systém vratných obalů.

„K pronájmu jsme přistoupili hlavně ze tří důvodů. Prvním je fakt, že i v době, kdy jsme se soustředili především na diverzifikaci klientského portfolia, došlo k nárůstu objemu přepravy pro zákazníky z oblasti automobilového průmyslu, dalším byl požadavek na zkrácení doby dostupnosti komponent ze strany našich dlouhodobých zákazníků,“ popisuje Raczynski.

Třetím, ale neméně důležitým důvodem, byla nutnost najít adekvátní prostory pro přemístění jednotky na čištění vratných transportních obalů, tzv. GEFboxů. V těchto plastových přepravkách, homologovaných speciálně pro výrobní linky zákazníků společnosti, se aktuálně skladují a přepravují komponenty pro sektor automotive. Gefco ale plánuje rozšíření vratných obalů místo v současnosti používaných jednorázových materiálů také u klientů z dalších průmyslových oblastí.

Související