Společnost Borgers CS, výrobce textilií a výlisků pro osobní automobily, postaví ve Volduchách logistickou halu za stovky milionů korun. Všechny závody na Rokycansku - Volduchy, Rokycany, Hrádek a Stupno - pak budou expedovat výrobky přímo zákazníkům a nemusejí je překládat v externím skladu, řekl ČTK jednatel firmy Lubor Šabacký.

Ve Volduchách už společnost instalovala novou výrobní linku na netkané textilie za více než 300 milionů korun. Se schopností zpracovat 1,5 tuny materiálu za hodinu patří k nejmodernějším v Evropě. K nové hale povede i nová silnice, kterou firma postaví.

Nový firemní projekt Masterplan 2020 navíc podle jednatele předpokládá, že výroba ve všech závodech bude výrazně automatizována. První robotická zařízení nejnovější generace už jsou v Rokycanech, ve Volduchách pak nová výrobní linka na netkané textilie.

Podnik se zhruba 3000 pracovníky, který patří k největším zaměstnavatelům v Plzeňském kraji, vyrábí denně přes 200 000 dílů textilního obložení aut, které naplní přes 110 kamionů. Borgers CS za posledních pět letech razantně zvýšil obrat na loňských více než 6,6 miliardy korun. Tento růst přinesl podle Šabackého vysoké nároky na výrobní a skladovací prostory. Sklady v závodech musely ustoupit expandující výrobě pro vozidla BMW a Mercedes. V roce 2014 si společnost pronajala externí skladovací prostory v Logistik Parku ve Štěnovicích. Tam jsou převáženy hotové výrobky ze všech závodů a odtud následně expedovány k zákazníkům.

Loni se vlastníci rozhodli Borgers CS strategicky modernizovat a automatizovat. „Místo kvantitativního růstu se příští léta soustředíme hlavně na růst kvalitativní. Jen tak můžeme zajistit splnění zvyšujících se požadavků zákazníků," uvedl jednatel Uwe Hengstermann.

Mateřská Borgers SE & Co. se sídlem v německém Bocholtu má pobočky v USA, Číně, ČR, Belgii, Anglii, Švédsku a Španělsku. Skupina měla v roce 2016 obrat 823 milionů eur (asi 21 miliard Kč) a přes 7200 zaměstnanců.

Související