Společnost Icom transport se v tomto roce chystá zahájit stavbu logistického centra v Jihlavě. Její investiční záměr s náklady okolo 650 milionů korun se týká skoro devíti hektarů pozemků v části města Bedřichov, na nichž vzniknou dvě velké víceúčelové haly. První stavební práce se budou týkat přístupové komunikace, řekl ČTK Jan Varhaník z vedení společnosti.

„Máme vykoupeny veškeré pozemky a máme stavební povolení k tomu, abychom mohli napojit areál na Pávovskou silnici,“ uvedl Varhaník.

Posouzení vlivu nového logistického centra na okolí bylo krajským úřadem ukončeno loni v lednu se závěrem, že záměr nemá významný vliv na životní prostředí a veřejné zdraví.

V logistickém centru Icom plánuje dvě haly, z nichž každá bude zabírat přes 13 000 metrů čtverečních. Budou postaveny tak, aby do nich bylo možné skladovat zboží nebo umístit nějakou výrobu.

Podle Varhaníka zatím společnost zvažuje, jestli bude celou investici zajišťovat ve své režii, nebo jestli se domluví s developerem, který by měl zájem buď areál odkoupit, nebo si ho pronajmout. „To jsou tři možnosti, o kterých v současné době jednáme a vyhodnocujeme, která pro nás bude nejvýhodnější,“ uvedl. Od zvolené varianty se podle Varhaníka bude odvíjet také možný termín dokončení logistického centra.

Koncern Icom transport se zaměřuje hlavně na autobusovou a nákladní dopravu a na další služby v této oblasti. Uskupení zahrnuje devět firem. Jeho obrat loni stoupl o 11,4 procenta na 3,9 miliardy korun.

Jihlava láká developery svou pozicí blízko dálnice D1. Velké logistické centrum řadu let funguje poblíž dálničního sjezdu na 112. kilometru. Dopad stavby další haly na životní prostředí tam úřady prověřovaly před třemi lety.

Související