Evropské mýtné EETS má usnadnit každodenní provoz účastníků silničního provozu, zlepšit plynulost provozu, snížit výskyt dopravních kongescí a umožnit provozovatelům silniční dopravy uzavírat smlouvu pouze s jedním poskytovatelem mýtné služby. Pro placení mýtného v celé Evropě pak ve vozidle vystačí pouze jedna OBU. Bude to výrazný rozdíl oproti současné situaci, kdy v různých členských státech EU platí uživatelé silnice příslušným místním subjektům pro výběr mýtného a ve vozidle musí být několik palubních jednotek.

„Vzhledem k různým službám ITS a technickým funkcím, jako je například připojení Bluetooth, poskytuje palubní jednotka EETS dodatečnou hodnotu pro řidiče a dopravní společnosti při jejich každodenním podnikání,“ uvádí André Laux, výkonný ředitel společnosti Kapsch TrafficCom.

„Nový systém palubních jednotek může být použit v celé Evropě, a to i v Itálii, která využívá jinou komunikační technologii,“ dodává Peter Selmayr, generální ředitel společnosti pro výběr mýtného Tolltickets.

Společnosti Axxès a Kapsch se společně zaměřují na vývoj nových řešení. Obě firmy by se v blízké budoucnosti rády orientovaly na nové oblasti výběru mýtného na trhu EETS, počínaje Německem a Itálií.

Společnost Tolltickets byla založena v roce 2007 v Německu a je poskytovatelem služeb výběru mýtného zaměřeným na klienty ze sféry B2C i B2B. Kromě služeb mýtného zahrnuje portfolio společnosti také služby pro zpracování transakcí a on-line autorizační služby pro společnosti vydávající palivové karty.

Společnost Axxès jako poskytovatel EETS s více než 39 000 klienty je významným hráčem na trhu mýtného nákladních vozidel. Rovněž nabízí provozovatelům nákladních a osobních vozidel inteligentní a spolehlivý systém výběru mýtného pro placení evropských mýtných poplatků pomocí jediné palubní jednotky a jediného předplatného.

Kapsch TrafficCom je poskytovatelem inteligentních dopravních systémů v oblasti mýtného, řízení dopravy, inteligentní městské mobility, zabezpečení silničního provozu a příslušných vozidel. 

Související