„Pro mnoho firem hraje Slovinsko důležitou roli jako tranzitní země do jihovýchodní Evropy,“ uvádí Volker Huber, CEO společnosti UTA. „Proto nás těší, že můžeme našim zákazníkům poskytnout hned několik možností, aby se optimálně připravili na spuštění systému DarsGo.“

Pro vyúčtování mýtného je možné využít jak variantu Prepay, tak i variantu Postpay. U metody Postpay se palubní jednotka DarsGo-OBU propojí s kartou UTA Full Service Card a tím se vyúčtování automatizuje. Uživatelé se mohou registrovat již nyní na webovém portálu DarsGo, palubní jednotku obdrží na stanici Dars-Service po předložení poukazu k vyzvednutí a kopie technického průkazu.

Slovinské mýtné platí na všech dálnicích a rychlostních silnicích v zemi, celkem je zpoplatněno více než 600 kilometrů. Výše poplatku závisí na kategorii vozidla, emisní třídě a ujeté trase. Nový mýtný systém DarsGo umožňuje díky režimu Free-Flow provádění bez závor: Vozidla s celkovou přípustnou hmotností nad 3,5 tuny už nemusí zastavovat na mýtných stanicích, vyúčtování proběhne v celém Slovinsku automaticky přes novou palubní jednotku OBU. U vozidel s celkovou přípustnou hmotností méně než 3,5 tuny nedochází k žádným změnám – zákazníci společnosti UTA (Full Service nebo Full Select) mohou používat dále své karty na čerpacích stanicích ve Slovinsku, aby obdrželi dálniční známku.

Související