Praha je doslova obklopená skladovými areály. Kolem metropole a ve středních Čechách je 40 procent veškerých nájemních logistických center v ČR. Oblast na jihovýchod od Prahy kolem brněnské dálnice je přitom jednou z nejvyhledávanějších a nejobsazenějších lokalit celého trhu. Americká developerská společnost Prologis se toho rozhodla využít. Ve svém areálu Park Prague D1 West II otestuje nový způsob pronájmu prostor, když nájemce bude hledat pomocí vícekolové elektronické aukce.

Tu zprostředkuje realitně poradenská společnost 108 Agency, která připravila specifikace podmínek aukce a on-line platformu, na níž se bude aukce odehrávat prostřednictví podání nabídek jednotlivých zájemců. Ti budou mít následně ve druhém kole možnost své nabídky v rámci konkurenčního souboje upravit.

Kritériem výběru nebude pouze nejvyšší cena, ale zároveň bude elektronická aukce hodnotit parametry jako rozsah požadované skladové plochy či délku nájemního závazku ze strany klienta. Minimální výše nájmu za sklad byla stanovená na čtyři eura na metr čtvereční a měsíc.

„Naše projekty v blízkosti dálnice D1 nabízejí nájemcům skladové kapacity v bezprostřední blízkosti Prahy při zajištění perfektní dostupnosti celoevropské dálniční sítě. Očekáváme silný zájem ze strany klientů,” uvedl Martin Baláž, ředitel zodpovědný za výstavbu a pronájem ve společnosti Prologis pro Česko a Slovensko.

Prohlídky prostor se uskuteční 3. a 10. května 2018, bližší informace o nemovitosti jsou dostupné také na webu aukce www.warehousebid.cz

14 dní od poslední organizované prohlídky bude aukce oficiálně spuštěna, o čemž budou jednotliví účastníci informovaní e-mailem. Během této doby mohou zájemci podávat své nabídky na zmíněném webu aukce.

Související