Nový multimodální logistický areál, který do konce roku nabídne 57 tisíc metrů čtverečních skladů, se staví v bezprostřední blízkosti mezinárodního Letiště Leoše Janáčka v Ostravě nedaleko od polských a slovenských hranic. Celková plocha areálu je 52 hektarů a po dokončení výstavby nabídne 240 tisíc metrů čtverečních skladových a výrobních ploch.

Výstavba bude probíhat celkem ve čtyřech etapách, poslední etapa by měla být dokončena v roce 2023. Nové haly jsou vhodné jak pro logistiku, tak pro lehkou průmyslovou výrobu. Součástí areálu bude také železniční vlečka vedoucí přímo k halám a železniční kontejnerový terminál pro vlaky o délce až 700 metrů.

Výstavbu multimodálního parku realizuje investiční společnost Concens Investments, která se zaměřuje na projekty v oblasti komerčních a průmyslových nemovitostí. V loňském roce například dokončila ve Velkých Bílovicích na jižní Moravě výstavbu velkého centra pro repasi manipulační techniky společnosti KION.

Pronájem skladových ploch bude zajišťovat realitní poradenská společnost Savills. „Výstavba Ostrava Airport Multimodal Park je skutečně výjimečná. V celém Česku se jedná o jedinou halu o velikosti nad 50 tisíc metrů čtverečních stavěnou v současné době k pronájmu, která bude nájemcům k dispozici do konce roku 2018. Park nabízí ojedinělou kombinaci letecké, železniční a silniční dopravy. Moravskoslezský region navíc dokáže nabídnout dostatečné množství pracovní síly,“ uvedl Jaroslav Kaizr, ředitel oddělení pronájmu Savills pro Českou a Slovenskou republiku.

Související