David Kostelník pracuje ve skupině AWT od roku 1999. Prošel různými pozicemi v provozních oblastech, následně zastával přední pozice v oblasti obchodu. Od roku 2010 byl ředitelem divize železniční doprava a později provozním ředitelem AWT. Členem představenstva AWT byl jmenován v roce 2009. Kostelník vystudoval Dopravní fakultu Jana Pernera na Univerzitě Pardubice.

Zároveň byli do funkce členů představenstva AWT jmenováni Agnieszka Zdanowska a Maciej Walczyk.

AWT bylo dříve součástí těžební společnosti OKD. V roce 2015 v ní koupil majoritní podíl od Zdeňka Bakaly za 2,8 miliardy korun polský národní dopravce PKP Cargo, uvedl server iRozhlas.cz.

Mezi klíčové služby firmy patří železniční doprava na dlouhé vzdálenosti, kombinovaná doprava, železniční spedice, provozování vleček, železniční stavby a traťové služby, pronájem, opravy a čištění železničních vozů.

Firma disponuje rozsáhlým vozovým parkem více než 160 lokomotiv a 5000 vozů, které využívá pro vlastní potřeby i pronajímá třetím stranám. V České republice vlastní otevřený terminál kombinované dopravy v Paskově, provozuje více než 60 železničních vleček, vlastní přes 400 km tratí a zaměstnává přes 2000 pracovníků.

Vedle nákladní dopravy skupina provozuje také rekultivační, pozemní a stavební práce nebo nakládání s odpady.

Související