Na prvních dodávkách francouzské divize americké firmy Fedex se objevilo nové zabezpečovací zařízení od českého výrobce Tokoz. Společnost s téměř stoletou tradicí dodala expresní firmě zámky VanLock osazené patentovanou vložkou Tokoz Pro. Do budoucna by mohla být použita i mechatronická verze ePro, která umožňuje elektronicky kontrolovat přístupy do chráněného prostoru a hlídat přístupová práva. Ve finále zřejmě Fedex osadí zámky od českého výrobce několik tisíc dodávek.

„Celosvětově výrazně roste objem investic do tohoto druhu zabezpečení. Zvláště pak z pohledu poměru mezi vlastní hodnotou dodávkového vozu a mnohdy výrazně vyšší hodnotou nákladu a zboží tímto vozem přepravovaného. Je třeba si uvědomit, že překonávání vlastních autozámků je pro organizované mezinárodní gangy mnohdy vrcholovým sportem,“ řekl Petr Neuvirt, obchodní ředitel divize zámků a kování firmy Tokoz.

vanlock tokoz fedex 3

Zámkový mechanismus VanLock, který v ČR získal certifikaci Dekra, vznikl v reakci na rostoucí počet krádeží zboží z nákladového prostoru ve státech mimo Českou republiku. Mezi zahraničními poskytovateli logistických služeb proto vznikla velká poptávka po komplexním řešení, které se dá na vozovou skříň instalovat dodatečně a vyhoví jak dopravním předpisům a certifikacím, tak požadavkům pojišťoven.

Související