Tradiční industriální oblast kolem ulice Průmyslová v oblasti pražských čtvrtí Hostivař, Štěrboholy a Malešice pokračuje ve své proměně v modernější komerční zónu. Developerské společnosti tak reagují na zvýšenou poptávku po skladových a obchodních prostorech umístěných v rámci metropole.

Nejnovějším přírůstkem se stane projekt City Park Hostivař, který na místě brownfieldového areálu v blízkosti křížení ulic Průmyslová a U Továren připravuje společnost Codeco.

Projekt má po dokončení ve 4. čtvrtletí roku 2019 nabídnout nájemcům kvalitní industriální prostory s možností kombinovat showroom či kanceláře se skladovým zázemím. Vznikne tu dvojice budov, každá až se šesti samostatnými jednotkami. Specifikem areálu se má stát zvýšená pozornost na okolní životní prostředí, k jehož zlepšení má přispět výsadba zeleně a její využití i na samotných fasádách budov.

„Projekt City Park Hostivař díky svému umístění nabídne nájemcům optimální mix dostupnosti městskou dopravou, stejně jako napojení na silniční síť prostřednictvím Městského okruhu. Je proto vhodný pro širokou skladbu nájemců, kteří hledají flexibilní obchodní a skladové prostory v žádané lokalitě Prahy 10,” uvedl Matěj Indra, konzultant realitně-poradenské společnosti 108 Agency, která pro nový projekt zajišťuje nájemce.

Kromě City Park Hostivař se v blízkosti Průmyslové ulice dokončuje také nové logistické depo společnosti TopTrans, která se rozhodla přemístit svůj provoz ze stávajících nevyhovujících prostor na Praze 10 – Bohdalci.

Rozsáhlý projekt v lokalitě připravuje také developer Panattoni, který v loňském roce získal areál Kovošrotu. Projekt nazvaný Panattoni Prague City Park se má podle zástupců společnosti profilovat jako high-tech průmyslový areál s plánovaným zahájením výstavby v roce 2019.

V oblasti pak vzniklo v posledních letech i několik samostatných budov s průmyslovým a kancelářským využitím.

Související