Hlavní továrna s produkcí pro automobilový průmysl největšího výrobce plochého skla na světě, skupiny AGC, otevřela nový sklad. „Každoročně investujeme v Chudeřicích do našeho závodu v průměru 250 milionů korun. Vybudování nové haly, která bude sloužit především pro uskladnění forem a maket, nám umožní v uvolněných prostorách výrobních hal instalovat další technologie na výrobu autoskel. Tím budeme opět moci rozšířit kapacitu a reagovat tak na požadavky automobilek,“ Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech.

Výstavba nové haly začala na podzim loňského roku a kompletně byla dokončena ve druhé polovině dubna. „Další přínos haly je lepší možnost technického vybavení pro údržbu na opravy a údržby našich strojů, které stávající prostory neumožňovaly. V části haly, kde bude sídlit údržba, jsme instalovali mostový jeřáb,“ doplnil Luděk Steklý. Součástí investice je také vybudování logistické plochy, nová expedice a nový výjezd z areálu firmy.

 

AGC Automotive Czech je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. V loňském roce firma vyrobila rekordních 32 milionů autoskel. V Chudeřicích zaměstnává přes 2500 lidí. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.

Související