Developer průmyslových nemovitostí Prologis získal druhý logistický park u Plzně. Tvoří jej 43 700 metrů čtverečních neobsazených logistických prostor a tříhektarový pozemek určený pro další výstavbu v rozsahu 10 tisíc metrů čtverečních. Nový název parku bude Prologis Park Pilsen II.

Areál je situován u dálnice D5 spojující Prahu s Bavorskem, 16 kilometrů od Plzně v obci Přehýšov. V lokalitě Plzeň se jedná o druhou investici společnosti Prologis. Vlastní zde již plně obsazený park v obci Štěnovice s rozlohou 58 500 metrů čtverečních.

„Plzeň je významným logistickým trhem a jako taková je předmětem našeho intenzivního zájmu. Akvizice poskytuje skvělou příležitost pro růst v regionu s vysokou poptávkou po prostorách,“ uvedl Martin Polák, senior viceprezident a ředitel Prologis pro region střední a východní Evropy. „Prologis Park Pilsen-Štěnovice je jedním z nejúspěšnějších parků našeho českého portfolia. Druhý plzeňský park nám umožní vyhovět rostoucí potřebě našich zákazníků expandovat do klíčových oblastí na hlavní východozápadní dopravní tepně vedoucí do Německa.“

Související