Dopravce zahájil v rámci své strategie Cargo Evolution komplexní program obnovy letadel. Probíhají i další projekty, modernizuje se například infrastruktura hubu ve Frankfurtu nad Mohanem a investice směřují i do centra pro chlazené zboží v Mnichově.

„Boeing 777F je nejen nejsilnější, efektivnější a ekologičtější nákladní stroj, ale je také viditelným znakem naší modernizační strategie,“ říká Peter Gerber, generální ředitel společnosti Lufthansa Cargo. „Při budování nákladní flotily letadel Boeing 777 jsme dosáhli významného milníku na cestě k vytvoření dopravní letecké společnosti pro novou generaci.“

Výhodou nových dvoumotorových letadel, mezi která patří i Boeing 777F, je delší dolet. S plným užitečným zatížením 103 tun je letadlo schopno zůstat ve vzduchu 10 a půl hodiny a doletět na vzdálenost více než devět tisíc kilometrů. Modernizace letadlového parku také významně snižuje zátěž životního prostředí. Boeing 777F vyprodukuje téměř o dvacet procent méně emisí oxidu uhličitého než stávající nákladní letadla MD-11. Společnost Lufthansa Cargo tak podnikla další důležitý krok k dosažení ambiciózních cílů v oblasti životního prostředí.

Související