V brněnském průmyslovém parku developera CTP vznikla na začátku roku nová hala přizpůsobená přísným nařízením pro manipulaci a uchovávání léků a zdravotnického materiálu.

„Nebylo jednoduché najít prostor pro specifické požadavky farmaceutické logistiky.
O to větší radost nám dělá, že se to nakonec podařilo a hala byla v rekordním čase dokončena. Navíc stojí na strategickém místě v Brně, což výrazně zjednodušuje naše expanzní plány poskytování logistických služeb na Slovensko a do celého regionu střední a východní Evropy,“ říká Petr Dvořák, obchodní ředitel společnosti Phoenix lékárenský velkoobchod.

Celková rozloha nového výrobního a logistického centra lékárenské společnosti je 12 300 metrů čtverečních. Celkem má šest distribučních center s rozlohou přes 50 tisíc metrů čtverečních.

Společnost je součástí nadnárodní skupiny Phoenix group, která patří k největším evropským velkodistributorů léčiv a působí ve 26 zemích Evropy.

Phoenix na svém webu udává, že v Česku zajišťuje zásobování více než 4000 lékáren, nemocnic a výdejen zdravotnických potřeb, kterým nabízí téměř 25 000 položek. Zboží dodává ve dvou až pěti závozech denně podle vzdálenosti od jednotlivých odběrních míst. Rozvážku zajišťuje šest dní v týdnu pomocí 240 distribučních vozidel a 25 kamionů, které najezdí více než 83 tisíc kilometrů denně.

Pro téměř 200 českých a zahraničních partnerů pak Phoenix zabezpečuje provoz konsignačních, celních či jejich vlastních skladů, pro některé z nich dokonce pro celý středoevropský region.

„Jednalo se o velice složitý projekt z hlediska náročnosti procesů. Hala musela splňovat velice přísné technické a bezpečností požadavky, čehož bylo dosaženo díky implementaci zcela nových a vyspělých technologií,” uvedla Jarmila Bartonová, konzultant v oblasti průmyslových nemovitostí společnosti CBRE.

Developerský projekt CTPark Brno je největším průmyslovým parkem v Jihomoravském kraji. Nachází se v blízkosti brněnského centra na dálnici D1 mezi Prahou a Ostravou. Aktuálně nabízí dva industriální objekty o celkové pronajímatelné ploše 17 000 metrů čtverečních, přičemž developer plánuje další výstavbu až 150 000 metrů čtverečních.

Související