Strategické partnerství společnosti Toshiba s firmou Ubimax umožnilo vyvinout moduly xMake, xInspect a xAssist, které jsou prvním konceptem Ubimaxu pro platformu Windows. Řešení dynaEdge pak podle firmy představuje první monokulární systémem inteligentních brýlí pro podnikové účely na systému Windows 10.

Koncept inteligentních brýlí dynaEdge DE-100 a AR100 Viewer umožňuje vytvářet a zavádět optimalizované pracovní postupy pomocí tří řešení:

  • xMake zobrazuje pracovníkům důležité informace v přímém zorném poli a umožňuje jim tak dynamicky přizpůsobovat postupy při výrobě, na montážních linkách nebo při kontrole jakosti. 
  • xInspect poskytuje zaměstnancům okamžitý hands-free přístup k důležitým informacím, jako jsou seznamy úkonů, vizualizace či schémata obvodů. Tímto způsobem je možné optimalizovat servisní a údržbářské úkony ve všech odvětvích. 
  • xAssist poskytuje možnost komunikace se vzdáleným odborníkem se současnou možností využití modulů xMake a xInspect.

„O využívání chytrých brýlí v průmyslovém odvětví jsme zaznamenali velký zájem. Na 82 procent organizací uvažuje, že tuto technologii nasadí do svých procesů během následujících tří let. Mnozí z nich se přitom zamýšlejí nad využitím této koncepce vzhledem k zabezpečení, spolehlivosti a standardizaci infrastruktury,“ říká Maki Yamashita, senior viceprezident společnosti PC & Solutions EMEA, společnost Toshiba Europe.

Související