Společnost CS Beton nasazuje novou technologii, která má zvýšit plynulost odbavování kamionů v jejím průmyslovém areálu. Na firemní parkoviště určené pro nákladní auta bylo nainstalováno celkem 28 detektorů obsazenosti parkovacích míst a dva průjezdové detektory.

Data získaná z těchto detektorů se zobrazují na informační tabuli umístěné na přístupové komunikaci k areálu firmy jako informace o počtu volných míst na parkovišti, eventuálně o jeho plné obsazenosti. Řidiči nákladních vozidel tak znají aktuální stav a vědí, jestli mají do areálu vůbec vjíždět. Tím se zamezí dopravním kolapsům v areálu a zvýší se plynulost a rychlost odbavování jednotlivých vozidel. Z toho by měla profitovat i samotná obec Velké Žernoseky.

„Chytrá parkoviště jsou rozhodně přínosná nejen pro města a obce, ale i pro firmy. Věřím, že firemních zájemců o řešení chytrého parkování bude rychle přibývat,“ uvádí Peter Hudák, ředitel obchodu a marketingu společnosti ČD – Telematika, která řešení dodala prostřednictvím firmy Tetronik.

 

Podobný projekt realizoval i dodavatel oblečení VF Corporation, který provozuje na sever od Prahy evropské distribuční centrum pro značky jako Vans, The North Face, Wrangler, Lee či Timberland. Před třemi lety tu firma Tetronik instalovala venkovní vyvolávací systém pro nákladní vozidla, který zobrazuje a vyvolává auta podle SPZ a výjezd z objektu po odbavení konkrétního auta povoluje prostřednictvím vygenerovaného čárového kódu.

Související